Najnovije vijesti iz Blata i Hrvatske

Croatia

Prvi put izravno: Split dobiva zrakoplovnu liniju s New Yorkom

Prema podacima Zračna luka Sveti Jeronim, splitska zračna luka u 2025. godini zabilježila je više od 3,8 milijuna putnika, što je šest posto više nego lani. Riječ je o nastavku višegodišnjeg rasta prometa, nakon pandemijskog pada 2020., kada je kroz zračnu luku prošlo tek 674 tisuće putnika. Već 2023. promet je premašio pretpandemijske razine, a pozitivan trend nastavljen je i ove godine.

Uprava zračne luke optimistična je i zbog novih linija. Španjolski niskotarifni prijevoznik Vueling od 16. lipnja uvodi liniju Bilbao - Split, s dva leta tjedno, čime Split dobiva treću Vuelingovu destinaciju, uz Barcelonu i Rim.

Najveća novost, međutim, jest uvođenje izravne transatlantske linije. United Airlines od 30. travnja do 6. rujna 2026. povezivat će Split i New York tri puta tjedno. Bit će to prva izravna zrakoplovna veza Splita sa Sjedinjenim Američkim Državama i ujedno jedina međukontinentalna linija u ovoj zračnoj luci.

Ovim iskorakom Split postaje druga hrvatska destinacija s direktnom vezom prema SAD-u, nakon Dubrovnika, a nova linija smatra se važnim poticajem za turizam i dodatnim jačanjem pozicije Splita na međunarodnoj zrakoplovnoj karti.

© 2025. Cro Portal. All rights reserved